Jak odróżnić tani zamiennik zacisku od oryginału?

Jak rozpoznać w sprzedaży zaciski nieoryginalne?

Jak uchronić się przed niskiej jakości podrobionym oryginałem?

Zasada pierwsza: Cena

Jeżeli coś kosztuje tylko nieznaczną część oryginału i nie musisz zdawać starego zacisku podczas zakupu masz do czynienia z częścią o nazwie zamiennik. Wysokość ceny tego zamiennika jest wprost proporcjonalna do jego jakości. Jednym słowem, jeżeli coś kosztuje poniżej 10-15% procent ceny oryginału, a jest częścią zupełnie nową nie licz specjalnie na trwałość i jakość.

Zasada druga: wygląd

Zaciski nieoryginalne nie posiadają żadnych oznaczeń jak zaciski producenta pierwszego montażu lub zaciski wysokiej jakości. Zwróć uwagę, że często stosuje się trik w sprzedaży i umieszcza się wszystkie zdjęcia w taki sposób, aby nie było widać powierzchni zacisku, na której są umieszczone nazwy producenta i inne oznaczenia. Oryginalne wytłoczone w odlewie numery zastępuje się naklejkami i napisami wytrawionymi laserem. Często nie ma nazwy producenta ale jest mnóstwo innych numerów, czasem nawet podobnych w konfiguracji i umiejscowieniu. Czasami tani zacisk nie ma w ogóle wytłoczonych numerów i oznaczeń.

To bardzo proste. Skorzystaj z jakiejkolwiek strony internetowej innej niż portale aukcyjne np. znane portale handlujące częściami samochodowymi i zobacz jak wygląda i ile kosztuje oryginał zacisku hamulcowego do Twojego auta.

🙂

Pozdrawiam

-Duży Michał-

Filmy i zdjęcia z regeneracji i malowania zacisków hamulcowych oraz inne informacje znajdziesz na moich profilach w mediach społecznościowych:

Scroll to Top